Missie Oekraïne: noodhulp via humanitair voedseltransport
6 juni 2026
Van 16 tot 18 april reisden Jan De Volder (België) en Colm Dekker (Nederland), namens Sant’Egidio in de Lage Landen, naar Lviv in West-Oekraïne. De missie van deze delegatie was bedoeld om de Gemeenschap van Sant’Egidio in Oekraïne een hart onder de riem te steken, in de moeilijke oorlogsomstandigheden waarin de bevolking al meer dan vier jaar leeft.
De mensen van Sant’Egidio in Lviv, Ivano-Frankivsk en Kyiv staan dicht bij de armsten, met materiële hulp en menselijke nabijheid. Het gaat vooral om oorlogsvluchtelingen uit Oost-Oekraïne, die vaak al jaren in tijdelijke containerdorpen leven, maar ook om ouderen, oorlogsweduwen, verminkte soldaten, etc. Paradoxaal genoeg heeft Sant’Egidio, ondanks het verlies van huis, stad, vrienden en familie dat velen aan den lijve hebben ondervonden, haar activiteiten de afgelopen jaren uitgebreid en is het aantal vrijwilligers sterk gegroeid. Zo werd Pasen dit jaar gevierd met meer dan tweehonderd jongeren.
Op 17 april kwam ook een vrachtwagen met hulpgoederen uit België en Nederland aan. Het ging om producten die in Oekraïne moeilijk verkrijgbaar zijn of waarvan de aanvoer is verstoord. Dit was een concrete manier om de noodlijdende bevolking te ondersteunen en om te laten zien dat zij niet vergeten zijn, en dat velen met hen hopen dat deze oorlog snel ten einde komt. Lees hier meer over het voedseltransport en de missie in Oekraïne.
Dank aan iedereen die met materiële steun dit humanitaire hulpkonvooi mogelijk heeft gemaakt. U kunt hier nog een bijdrage door voor dit transport.
Bekijk meer beelden op Facebook en Instagram.