Ontmoeting met de Vrienden van de Straat bij Sant´Egidio in Rome

7 mei 2025

Montse en Zeger, betrokken bij Sant’Egidio in Amsterdam, namen samen met andere Nederlandse jongeren deel aan de Nationale Romebedevaart in het Jubeljaar.

Tijdens deze reis bezochten ze Sant’Egidio in Rome en maakten ze kennis met hun werk met de Vrienden van de Straat – dak- en thuisloze mensen die er welkom zijn voor warmte, een maaltijd en vriendschap.

Montse vertelt:

“De daklozen zijn onze vrienden van de straat. Je bouwt als gemeenschap vriendschap op, zodat zij zich echt deel voelen. Het gaat niet alleen om individuele banden, maar om een gezamenlijke familiesfeer.”

Sant’Egidio is actief in meer dan 70 landen, met gemeenschappen in Amsterdam, Apeldoorn en Utrecht, maar ook in steden als Antwerpen, Barcelona, Parijs, Kinshasa, Jakarta en Buenos Aires. Overal werken vrijwilligers aan een wereld waarin niemand buitengesloten wordt.

📺 Bekijk de video over het bezoek aan Sant’Egidio in Rome hier

Galerij